ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9007245
*
nr 900 7245
Spegel
3-delad, bredd: 80 cm, höjd: 82 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juni 2014
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/6 21:55:03
1
100 kr
12/6 14:40:54
2
150 kr
15/6 13:31:56
3
Vinnande bud
15/6 18:19:29
1
250 kr
15/6 18:21:39
1
350 kr
15/6 18:23:23
1
450 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 900 7245
Spegel
3-delad, bredd: 80 cm, höjd: 82 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/6 21:55:03 | 1 | 100 kr |
12/6 14:40:54 | 2 | 150 kr |
15/6 13:31:56 | 3 | Vinnande bud |
15/6 18:19:29 | 1 | 250 kr |
15/6 18:21:39 | 1 | 350 kr |
15/6 18:23:23 | 1 | 450 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27